Як зробити український вінок на голову? майстер-класс з відео| Поради господарю
Пятница , Июнь 23 2017

Як зробити український вінок на голову?

ykrainskui-vinok-na-golovy-7Клумби з різноманітних квітів радують око мешканців та гостей будинку, зворушливо хвилюють душу, і міцно прив’язують дітей до батьківського дому. Українці завжди обожнювали квіти, вважаючи, що будь-яка квітка це незвичайне творіння природи подароване людям від самого Бога. Квіти безсумнівно — постійні супутники в нашому житті. Вони — ростуть на клумбах, в кімнаті, в будинку, на газонах. Квіти на вишитих рушниках, блузках, сорочках, скатерках. Квітами декорують свята, весілля, стіни житла. І звичайно ж квіти присутні на нашому Українській національному одязі. Ось наприклад квіти на плахті і корсетці символізують доброту українського народу, щирість душі українського народу. Квіти на рукавах блузки або сорочки оберігають від хвороби, злого ока. Однак особливим оберегом на Україні завжди був і є Український вінок.

Український вінок — це не просто невимовна краса, а «знахар душі». Справа в тому, що в будь-якому українському вінку є чарівна сила, та що біль знімає і силу береже. Плетіння справжнього Українського віночка з живих квітів — це своєрідна наука. Потрібно обов’язково знати, з яких саме квітів і коли плести вінок, які квіти з якими вплітати поруч, що позначають ті чи інші квіти і скільки їх необхідно зібрати для сплетення справжнього Українського вінка.

Символіка квітів в українському вінку

ykrainskui-vinok-na-golovy-8

В українському віночку зазвичай вплетені дванадцять квіток, і кожен з них є оберегом — допоміжними травами. До Українського віночку вплітаються такі рослини як: мальва, деревій, калина, безсмертник, барвінок, незабудка, чорнобривці, ромашка, любисток, волошка, хміль, або червоний мак.

Серед усіх польових квітів найпочесніше місце у деревія. У загальній масі білі квіточки здалеку нагадують одну велику квітку якщо його зібрати в букет. Після того як квіти відцвітають і вітер розносить насіння по полю, на наступний рік з цього насіння проростуть нові квіточки. Де б не була це рослина, що б з ним не сталося, деревій завжди цвіте. Тому люди на Україні вплітають його у вінок, як символ нескореності.

Ромашка в Українському вінку. Ця квітка здавна приносить не лише здоров’я, а добро і ніжність. Символ здоров’я, добра і ніжності обов’язковий в Українському вінку. Вплітають ромашку з кетягами калини, або вусиками хмелю.

Хміль у свою чергу — символ гнучкості та розуму. Хміль здавна поважається у слов’янських народів, і оспіваний в піснях і легендах. Іноді хлопець чи молодий парубок порівнюється в народі з хмелем.

ykrainskui-vinok-na-golovy-10Васильки. Квіти ніжно синього кольору, асоціюються з оком молодої дівчини, вплітають в Український віночок як символ краси. У повному варіанті українського вінка присутні волошка і любисток разом. Можна з цих кольорів зробити окремий вінок — і цей віночок буде уособлювати відданість.

Безсмертник в українському вінку — символ здоров’я, він лікує велику кількість хвороб, хоча на вигляд дуже скромний. Але кожна квіточка безсмертника, потрібна людям.

Мак в українському вінку. Цей гарна квітка, яка уособлює дівочу красу — символ краси. Червоний колір квітки символізує щирі і чисті почуття дівчини. Ось мабуть і всі основні квіти з яких складається український вінок.

Як тепер нам уже ясно, виявляється що в українському вінку всі квіти мають сенс, вони вибираються особливі. Кожна квітка в українському вінку щось означає.

Символічне значення в українському вінку можуть мати й інші рослини такі як: м’ята, ряст, папороть. Коли з’являється перша зелень і зацвітає ряст, всі дівчата поспішали до лісу, щоб пройтися по цій рослині. Вважалося, якщо людина «доторкнеться» або торкається до живої природи, то вона набереться сил і здоров’я.

Квіти підсніжника — це символ провісника тепла, весни, символ сподівань на щасливе майбутнє. У слов’янському народі їх називають квітами надії.

Конвалії — ці квіточки подібні до перлин, дуже красиво виглядають в українському вінку. Запрошуючи дівчину до народного танцю, хлопець дарував їй букет конвалій. Так само обмін букетами означав згоду на одруження. Якщо ж молода дівчина була не згодна, тоді вона кидала букет на землю.

Є в народі легенда про квітку волошку, Волошка — це молодий і красивий хлопець який жив собі коли поживав. І ось на одному зі свят заманила його русалка в чисте поле, залоскотала, заворожила, і перетворила на синю квітку. Ось з тих пір і ростуть в полі біля річки ті красиві, трохи сумні квіточки волошки. А називаються вони ім’ям хлопця — васильками. Квіти волошки — дуже запашні, і цікаві за своєю будовою. Васильки є символом святості, привітності та чемності.

Здавна цінують на Україні синьоокий барвінок. Немає в Україні такого населеного пункту, села чи міста, де б не росла ця рослина. Барвінковий край — так можна назвати нашу Батьківщину. Барвінок завжди свіжий і зелений, він став символом міцного кохання, вічного життя, щасливого шлюбу. Ось чому ця квіточка часто використовується у весільних обрядах.

Як зробити український вінок своїми руками?

ykrainskui-vinok-na-golovy-9 Загалом, зробити український вінок на голову не складно, коли є штучні квіти, то це вже пів справи. Іноді доводиться виготовляти самі квіти для українського вінка з матеріалу або тканини, тому процес занімає багато часу. Тут ми підемо легшим шляхом вікориставши штучні квіти.

Для виготовлення українського вінка нам знадобиться:

  • сталевий дріт (1,0-1,2 мм);
  • тейп-стрічка;
  • цілісні штучні квіти;
  • атласні стрічки різної ширини.

1. Виміряйте стрічкою обхват голови особи, кому виготовляється вінок, в такому випадку вінок буде цілісним. Можна зробити вінок з квітів у формі півмісяця з гумкою або зав’язками-стрічками ззаду. Таке доповнення в конструкції вінка не тільки не зіпсує, але, додасть вінку універсальності в розмірі.

2. Чим масивніше прикріплюються квіти і додаткові елементи у вінку, тим міцніше повинен бути дріт для вінка.

3. Туго обмотайте сталевий дріт (в не зігнутому стані) білою тейп-стрічкою. Стуліть кінці обмотаного дроту і закріпіть їх. Окружність українського вінка повинна дорівнювати окружності голови дівчини.

4. Тепер прикрашаємо наш вінок квітами вище перерахованими. Декоративну зелень, теж потрібно прикріпити між квітами.

5. Ззаду пришиваємо до українського вінка різнокольорові стрічки. Ось і український вінок своїми руками готовий.

Культура слов’янського народу незвичайна і унікальна. І в наш час збереглося досить багато свят, звичаїв, обрядів, в будь-якому з них почесне місце займають квіти та український вінок.

Комментарии

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top