Як зробити лук з дерева в домашніх умовах? (креслення та відео) | Поради господарю
Пятница , Июнь 23 2017

Як зробити лук з дерева в домашніх умовах? (креслення та відео)

luk_i_strely8-1-600x339Серед різноманітних видів зброї одним із стародавніх і тих, що користуються попитом донині поряд з нинішньою вогнепальною зброєю, є звичайний мисливський лук. Даний лук виступає в ролі відмінного помічника для будь-якого мисливця. За допомогою мисливського лука можна без складності полювати на невелику дичину ні чим не гірше, ніж за допомогою звичайної рушниці. Тому кожен мисливець, починаючи від любителя і закінчуючи професіоналом повинен знати, як зробити лук і стріли власними руками.

Вимоги до виготовлення лука в домашніх умовах

Те, наскільки якісним буде готовий лук, залежить від більшості параметрів — наприклад, від матеріалу з якого виготовлений сам лук, від того, як на ньому буде натягнута тятива, наскільки вдало підібрані наконечники для стріл. Як правило, роблять мисливський лук з тиса, який через свою однорідність, міцність і гнучкість найкраще підходить для цієї мети. Але, на превеликий жаль, сьогодні знайти дану породу дерева дуже складно, тому ви можете легко замінити тис ясенем, в’язом, вербою, ліщиною і навіть березою або кедром.

Якщо ви бажаєте, щоб зроблений вашими руками лук став функціональним і сильним, виготовте складний лук, що складається з трьох різних частин. Ну а якщо у вас в планах зробити більш простий лук, вам буде достатньо однієї частини, головне, щоб дерево було довгим.

Робимо простий саморобний лук із дерева

Для того щоб зробити саморобний лук, ми беремо дуже міцну деревину і знімаємо з неї розмір для нашої майбутньої заготовки. З метою зняття розміру ми беремо дерев’яну гілку і прилаштовуємо її кінець однією рукою до стегна, а другу руку випрямляє і відводимо її в сторону.

До речі, наш мисливський лук не повинен бути дуже великого розміру, тому роблячи заготовку для лука, ми повинні стежити за тим, щоб в центральній частині лук мав товщину рівну не менше 5 сантиметрів. А ось на кінцях наша деревина повинна мати товщину в 1,5 сантиметра.

Проробивши необхідні вимірювання, ми переходимо безпосередньо до виготовлення нашого лука. На кінцях лука ми повинні вирізати пази, за допомогою яких можна буде прив’язати тятиву.

Перед обов’язковою обробкою заготовки ми повинні її оголити шляхом зняття кори, а в підсумку вже після остаточної обробки на поверхню заготовки нанести жир або масло.

Як правильно зробити складний лук своїми руками?

На відміну від простого мисливського лука, складений лук для полювання в свою конструкцію включає три дерев’яні частини — каркас, що служить основою всього лука, рукоять і роги. До речі, дуже важливо, щоб обидва роги лука мали чітко виміряну однакову довжину. Для середньої частини лука, вона ж рукоять, нам необхідно підібрати дуже міцну деревину, що має прямі волокна. Найкраще брати цю деревину з самої твердої частини дерева.

Перед використанням наші заготовки з дерева ми повинні просушити на свіжому повітрі, а потім вирізати з них складові частини майбутнього лука і провести їх обробку.

Всі частини ми склеюємо між собою, за допомогою спеціально виготовленого риб’ячого клею, а потім просочуємо каркас смолою.

За допомогою сухожиль ми фіксуємо місця, в яких був склеєний лук. Тепер знову ж повторюємо просочення місць склейки за допомогою смоли або жиру.

Після всього, що передувало даному процесу, ми допрацьовуємо наш лук, а в разі, якщо така необхідність існує, оклеюємо його. До речі, обклеїти лук, рекомендується смужками берести, вивареної у воді. Після просихання береста стиснеться і стягне лук.

Не забуваємо про кінчики рогів нашого лука і проробляємо на них пази, куди втягнемо тятиву.

А тепер пару слів про тятиву. У процесі виготовлення тятиви допускається використання різноманітних матеріалів. Приміром, нам підійде звичайна смужка зі шкіри. Товщина цієї смужки повинна бути 3 міліметри. Також можна зробити необхідний шнур з сухожиль тварин.

Ось тепер нашу роботу можна вважати повністю завершеною, а лук абсолютно готовим до свого безпосереднього застосування.

Як зробити стріли своїми руками?

1. Найкраще робити стріли з сосни. В ідеалі це дошки товщиною від 2-3 см. Як і в історії з луком, в деревині для стріл повинні бути відсутні сучки і волокна повинні знаходитися паралельно довжині заготовки для лука. Довжина стріл близько 80-90 см, в залежності від ваших фізичних параметрів. Це і сила, і зріст, і розмах рук.

2. Зробіть розмітку. Відпиляйте дошку необхідної вам довжини, і, використовуючи рубанок, зробіть товщину в 1,5 см. Розмітьте дошку на квадрати і розпиляєте її вздовж за відмітками. Потім надайте нашій заготівлі 6-вугільну форму за допомогою ножа і напилка. Після цього, зробіть стрілу круглою, пустивши в хід наждачний папір. Зрештою діаметр древка стріли повинен залишати не більше 7-8 мм.

3. Пір’я. У кращому випадку варто застосовувати воронячі пера. Для кожної стріли необхідно три пера, які розрізаються уздовж жолобка. Потім зріжте ворс з кінчика пера розміром в 0,5 см, використовуючи звичайні ножиці. Примотати ниткою, встановлюйте підготовлені пір’я один до одного під кутом 120 градусів.

4. Наконечник. Нам буде потрібна металева пластина трикутної форми, товщина якої буде дорівнювати товщині древка стріли. Потім зробіть в стрілі виїмку під хвіст трикутника і вставте туди ваш наконечник, закріпивши його капроновою ниткою.

Відео як зробити лук

Комментарии

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top